SIP Trunk’lar, WebRTC ve Uygulamalar Kullanın

Telefon Faturanızı %80’e Kadar Düşürün

DeneDaha Fazla Bilgi

VOIP ortamında Faks Kullanımı

Faks, analog ağlarda çalışmak için tasarlanmıştır ve VOIP ağları ile hiç uyumlu değildir. Bunun sebebi faks iletişiminde sinyalin, normal sesli iletişimden farklı biçimde kullanılmasıdır.

Analog ses iletişimini sayısallaştırıp sıkıştıran VOIP teknolojisi, faks için değil ses için tasarlanmıştır. Sonuç olarak bir faks cihazını bir ATA adaptörüyle VOIP ağına bağlarsanız çalışacaktır, ama faks gönderirken sorunlarla karşılaşmanız büyük olasılıktır. Yine de faksı bu şekilde çalıştırmanız gerekliyse en az sıkıştırma yapan G711 kodeği kullanmalısınız.

Faks iletişimi için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

  1. En kolay faks iletişim yöntemi, faks cihazını direkt olarak analog telefon hattına bağlamak ve VOIP platformunu tamamıyla devre dışı bırakmaktır.
  2. Faks cihazı yerine bir faks hizmet sağlayıcı kullanabilirsiniz. Pek çok hizmet sağlayısının aylık maliyeti çok düşüktür (telefon hattı aboneliğinden daha ucuzdur)
  3. T38 protokolünü kullanabilirsiniz. Bunun için, T38 uyumlu bir ağ geçidine ve T38 uyumlu bir faks cihazına, faks kartına ya da faks yazılımına ihtiyacınız olacak.

Bağlantılar:
T38 nedir?

1 yıla kadar ücretsiz! Tercih ettiğiniz çalıştırma biçimini seçin:

Yerinde

Linux için 200$ aygıtta veya VM olarak

ISO'yu edin

Yerinde

Windows için VM olarak

Kurulum dosyasını indir

Bulutta

Google, Amazon, Azure hesabınızda

PBX Express'i al