SIP Trunk’lar, WebRTC ve Uygulamalar Kullanın

Telefon Faturanızı %80’e Kadar Düşürün

DeneDaha Fazla Bilgi

IP Üzerinden Ses Nedir?

IP Üzerinden Ses, İnternet Protokolu Üzerinden Ses ile aynı şeydir ve VoIP olarak bilinir. IP Üzerinden ses, ses trafiğinin, internet-bazlı şebekeler üzerinden yayınımına denir. İnternet Protokolu (IP), orijinal olarak veri ağları için tasarlanmıştı ve onun başarısının ardından, bu protokol, ses şebekelerine de adapte edildi.

IP Üzerinden Ses (VoIP), geleneksel PSTN’i kullanırken elverişsiz ya da tatbiki pahalı olan işleri yerine getirir ve servisleri sağlar:

  • Aynı genişbant telefon hattı üzerinden birden fazla telefon görüşmesi iletilebilir. Bu şekilde, IP üzerinden ses, iş yerlerine telefon hatları eklemeyi kolaylaştırır.
  • Telekomünikasyon şirketleri tarafından, çağrı göndermek, arayanın kimliği ya da otomatik geri arama gibi ekstra ücretli özellikler, IP üzerinden ses teknolojisi ile basittir.
  • Birleştirilmiş iletişim, IP üzerinden ses teknolojisi ile güvenceye alınmıştır, çünkü internette mevcut olan, video görüşmesi, mesajlaşma gibi diğer servislerle entegrasyonunu mümkün kılar.

Bunlar ve IP üzerinden sesin diğer birçok avantajı sayesinde, işyerleri çok şaşırtıcı bir hızda VoIP Telefon Sistemlerine geçiyor.

1 yıla kadar ücretsiz! Tercih ettiğiniz çalıştırma biçimini seçin:

Yerinde

Linux için 200$ aygıtta veya VM olarak

ISO'yu edin

Yerinde

Windows için VM olarak

Kurulum dosyasını indir

Bulutta

Google, Amazon, Azure hesabınızda

PBX Express'i al