SIP Trunk’lar, WebRTC ve Uygulamalar Kullanın

Telefon Faturanızı %80’e Kadar Düşürün

DeneDaha Fazla Bilgi

VOIP Tanımı

VoIP internet üzerinden sesli iletişimi ifade eden Voice Over Internet Protocol’ün kısaltılmış halidir. IP ağları üzerinden sesli iletişim ve multimedya oturumları (video gibi) sağlayan bir teknolojidir.

İkinci ve üçüncü nesil sağlayıcılar ücretsiz aramalar sunan özel kullanıcı tabanları için kapalı ağlar inşa etmiş ya da eski telefon ağı mimarisinden tamamen ayrılmışken, ilk VoIP hizmet sağlayıcıları eski telefon ağı mimarisine ışık tutan çözümler sunmaktadır. Bir kullanıcı arama yapmak istediğinde VoIP çözümleri, internetteki iki alandan herhangi birindeki kullanıcılar arasında dinamik etkileşimi sağlar. VOIP üzerinden arama yapmak için kullanıcının bir sip telefon program tabanlı yazılıma VEYA VOIP telefon tabanlı bir donanıma ihtiyacı olacaktır. Bu teknoloji ile her yerle / herkesle telefon konuşmaları yapılabilir: PSTN telefon numaraları olan kişilerin yanısıra VoIP numaralarına da arama yapılabilir.

Geleneksel bakır telli telefon sistemlerinin yerine VoIP sistemleri kullanmayı seçen işletmeler; aylık telefon giderlerinin düşmesi, diğerleri arasında artan mobilite ve üretkenlik gibi birçok avantajı yaşar. 2008 yılında uluslararası olarak kurulumu yapılan tüm yeni PBX hatlarının %80’i VoIP idi.

İşlemelerde amaçlanan VoIP çözümleri; çalışanların gittikleri yerlere ofisteki dahili hatlarını götürebilmesi için web konferansı, mevcudiyet, faks ve e-postaya eklenen sesli mesaj, anlık sohbet ve daha pek çoğu kadar akıllı telefon istemcilerini içeren Birleşik İletişimler özelliklerini de kapsar. Akıllı telefon istemcileri, ofislerindeki dahili numarayı kullanıyormuş gibi bir kullanıcının cep telefonundan arama yapıp aramaları cevaplandırmak üzere de VoIP’i kullanır.

Daha Fazla Bilgi İçin

VoIP telefon / SIP telefon türleri
VoIP ağ geçitleri nelerdir ve nasıl kullanılabilirler

1 yıla kadar ücretsiz! Tercih ettiğiniz çalıştırma biçimini seçin:

Yerinde

Linux için 200$ aygıtta veya VM olarak

ISO'yu edin

Yerinde

Windows için VM olarak

Kurulum dosyasını indir

Bulutta

Google, Amazon, Azure hesabınızda

PBX Express'i al