Solved Türkçe çeviri

Zeynomeren

Merhaba,

3CX Live Chat & Support eklentisini sitem için kurdum ve birçok kısmı Türkçe'ye çevirdim ancak "Type your message here..." gibi birkaç yeri çeviremedim. Sitemin kaynak kodlarının yer aldığı dizinde "/plugins" bölümünde ilgili kısmı bulup kod içerisinde değiştirmiş olmama rağmen sitede hala İngilizce görünüyor. İlgili kod satırını paylaştım, "Type your message" yazıyor olan kısmı gösteriğim şekilde değiştirdim ama olmadı.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Attachments

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6.7 KB · Görüntülemeler: 10
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11.9 KB · Görüntülemeler: 10
Merhaba,
call-us element dışında kalan değişiklikler için callus.js doyası içinden müdahale ederek istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Örn "Chat": {"TypeYourMessage": "Mesajınızı yazın...",
ÖNEMLİ !!!
callus.js dosyasında yapacağınız bir yanlışlık livechat eklentinizin çalışmamasına sebep olacaktır. Bir müdahalede bulunmadan önce mutlaka orjinal halinin yedeğini alın.

Merhaba,

Çok teşekkür ederim Recep Bey, dediğiniz gibi yapıp sorunu çözdüm.

İyi çalışmalar.

• Like
Reactions: FedaiV_3CX
Merhaba
konuyu canlandırıyorum ama ben yapamadım bunu türkçe sanırım sürum yüksek v18 kulanıyorum
yada bu js dosyasını nerden alıcaz sistemin verdiği link deki değil mi

Merhaba
konuyu canlandırıyorum ama ben yapamadım bunu türkçe sanırım sürum yüksek v18 kulanıyorum
yada bu js dosyasını nerden alıcaz sistemin verdiği link deki değil mi
callus.js dosyası sitenizin ilgili dizin altında yer alıyor aslında. ancak https://www.3cx.com/live-chat/code-generator/ buradan da ilerleyebilirsiniz. Wordpress kullanıyorsanız ftp ile erişim /public_html/wp-content/plugins/wp-live-chat-support/public/js altında bulabilirsiniz. dosyayı.

Bu konuya genel bir açıklama yapayım;

3CX yönetim panelinden bir kullanıcıya sistem yöneticisi izni verip live chat uygulamasının Türkçe dil geliştirmelerini temel bazda desktop app üzerinden yapmanız gerekiyor. V18 ile birlikte live chat gelişmiş ayarları kullanıcıya bırakıldı.screenshot_20220923_135951.pngscreenshot_20220923_140022.png

• Like
Reactions: Recep Karabacak
hocam teşekkür ederim yardımlar için ben çözdum kendım ama yinede yeni yapacaklar için bilgilendırme olmuş oldu
bu arada opencart kulanıyorum

hocam teşekkür ederim yardımlar için ben çözdum kendım ama yinede yeni yapacaklar için bilgilendırme olmuş oldu
bu arada opencart kulanıyorum
Burada olma nedenimiz yardımcı olmak, her zaman elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Opencart tarafında ben de kullanıyorum, oraya yükleyebilirsiniz modülü.

Forum İstatistikleri

Threads
21,225
Members
70,373
Latest member
RobinR
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.