VOIP(voice over IP) SSS ve Bilgi

Geçtiğimiz 50 yıldır, şirketler, ses ve veri iletişimleri çin ayrı şebeke gerektiren geleneksel PBX sistemlerini kullanıyordu. Fakat yeni VOIP(voice over IP) telefon devriminden sonra, iş yerleri PBX sistemlerinden, çabucak veri ve ses şebekelerini birleştirme avantajını sağlayan VOIP’e geçiyorlar.

VoIP’nin açılımı, İnternet Protokolu Üzerinden Ses demektir, yani basitçe IP-temelli şebekeler üzerinden ses trafiğinin iletilmesidir. İlk önce veri şebekeleri için tasarlandı, dünya standartında veri şebekelerinin başarılı konumlandırması ile, İnternet Protokolu (IP) daha sonra ses şebekeleri için de adapte edildi.

VOIP telefon sistemleri kullanıcıları, IP şebekeleri aracılığı ile telefon etmeye limitli değildir, geleneksel telefon hatları da daha iyi görüşme kalitesi ve uygunluğu için kullanılabilir. VOIP ağ geçidini kullanmakla, gelmekte olan PSTN/telefon hatları, VOIP/SIP hatlarına dönüştürülebilir. Bu şekilde, VOIP ağ geçidi, kullanıcının, normal telefon şebekesinde, telefon aramalarına cevap vermesine ve telefon etmesine izin verir.

VoIP PBX sistemleri, çalışanlara taşınırlık, bir işyeri genişlediğinde esneklik sağlar, çünkü geleneksel PBX’e göre idare etmesi daha kolaydır ve telefon idare masraflarını da oldukça düşürür.

VOIP ve çok daha fazlası hakkında sıkça sorulan sorular, VoIP SSS’de bulunabilir.

 

Eski Teknoloji (ISDN) Faks VoIP’le Nasıl İşler Diğer Protokoller
Arrow FXS ve FXO terimlerinin anlamı nedir? Arrow T38 nedir? Arrow RTP nedir?
Arrow Hosted PBX Vs On-Premise Arrow FOIP – IP üzerinden Faks nedir? Arrow SDP nedir?
Arrow Hosted PBX Provider – What to look for Arrow VOIP ortamında Faks Kullanımı Arrow  H323 nedir?
Arrow A Hosted PBX for your business? Arrow RTCP nedir?

 

Genel Bilgi (IP Santr. & VoIP tekno.) SIP Hakkında Herşey IP Santralinin Özellikleri & Faydaları
Arrow PBX Telefon Sistemi Nedir? Arrow Tüm SIP yanıtlarını listeleyebilir misiniz? Arrow Bir IP PBX / VOIP telefon sistemi nasıl çalışı
Arrow IP Üzerinden Ses Nedir? Arrow SIP Telefonları nedir? Arrow DID – Doğrudan Dahili Arama nedir?
Arrow VOIP- tanımı Arrow  2 telefon arasındaki SIP Arama oturumuna Arrow IP PBX kullanmanın yararları nelerdir?
Arrow VOIP cihazlarını tanı Arrow  Kaç çeşit SIP tabanlı IP PBX vardır? Arrow Birleştirilmiş İletişim Nedir?
Arrow VOIP tanimlamalari Arrow SIP-URI nedir?
Arrow IP Telefonu / IP Telefonları nedir? Arrow SIP sunucusu nedir?
Arrow STUN sunucusu nedir? Arrow Sip telefon / VOIP telefon çeşitleri
Arrow VoIP Telefonu Nedir? Arrow SIP (Oturum Başlatma Protokolü) nedir?
Arrow VOIP ile ilgili iyi bir bilgi kaynağı var mı? Arrow SIP Yöntemleri / Talepleri ve Yanıtları nelerdir?

 

Diğer Fonksiyonellikler
Arrow EKO iptali nedir?
Arrow ENUM nedir?
Arrow Kaç çeşit KODEK vardır?

 

Bu SSS’ler şuradan da bulunabilir:

Find out more on VoIP in the 3CX IP-FAQsVoIP (voz sobre ip) FAQ e InformaçõesRomanian Faq'sЧасто задаваемые вопросы об IP мини-АТС и VOIP-телефонахIP PBX 시스템 알아보기 - 작동 방법, 이점, 기술 설치 방법, FAQInformacion y Preguntas frecuentes acerca de VOIPVOIP FAQ & Info - Lär dig om IP PBX/telefoni-system - hur de fungerar, deras fördelar och hur man kan utveckla teknologinThông tin & câu hỏi thường gặp về VoIP, SIP, WebRTCVOIP 常见问题及相关信息 Časté otázky a informace o VOIPOfte stillede spørgsmål og info om VoIP, SIP, WebRTCVOIP FAQ & Info - Lär dig om IP PBX/telefoni-system - hur de fungerar, deras fördelar och hur man kan utveckla teknologinRetrouver les réponses à vos questions dans notre FAQ VoIPVoIP (Voice over IP)-FAQ und allgemeine InfosVoIP, SIP, WebRTC – Ερωτήσεις & ΠληροφορίεςVOIP 常見問題及相關資訊VoIP, SIP, WebRTC GYIK és infóVoIP – のよくある質問および情報SOALAN LAZIM & Maklumat VOIPLeer alles over VoIP met deze veelgestelde vragenFAQ VOIP (Voice over IP) & Informazioni VOIP(voice over IP) FAQ & Info - Lær mer om IP Telefonsentraler - hvordan de fungerer, deres fordeler og hvodan de settes oppCzęsto zadawane pytania i informacje na temat VOIP