Cause 487 Hatası 127.0.0.1 Loopback Ip Adresi.

maxteo

Customer
Merhaba,

3CX Standart lisansli kullanicisiyim 1,5 yildir sorunsuz kullaniyorum ve versionum 18.0 (Build 418). Şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım lokal extensionlarım wifi üzerinden 3CX APP ile çalışıyorlar 40 a yakın extension'ım bulunmakta. Bugün şans eseri fark ettim ki, 3CX DASHBOARD da Users sekmesine girdiğimde kullanıcıların aldığı ip ler 127.0.0.1 olarak görünüyor ve bazende aynı extension no sunun normalde Wifi üzerinden alması gerektiği IP yi görüyordum. Activity logları incelediğim zaman ise aşağıda ki uyarı ile karşılaşıyorum. Bu zamana kadar böyle bir log çıktısı görmemiştim veya IP olayı meydana gelmemişti. Kullanıcı aramalarında sıkıntı yok ancak loglarda bu uyarıyı almam normal midir ? Ring Groups vs kullanmıyorum.

- [CM503003]: Call(C:3): Call to <sip:[email protected]:0> has failed; Cause: 487 Request Terminated/INVITE from 127.0.0.1:5483

Konuyla iligili fikri, düşüncesi olanlar şimdiden teşekkürler,

Merhabalar,

3CX DASHBOARD da Users sekmesine girdiğimde kullanıcıların aldığı ip ler 127.0.0.1 olarak görünüyor ve bazende aynı extension no sunun normalde Wifi üzerinden alması gerektiği IP yi görüyordum
3CX Uygulamasının 2 tür bağlantı şekli vardır.
  1. 3CX Tünel 5090 TCP/UDP potundan bağlanır. Tüm SIP mesajlaşmaları ve RTP ses paketleri bu 5090 portundan oluşturulan şifrelenmiş bağlantı ile aktarılır.
  2. Standart 5060 UDP/TCP portundan bağlanır. Local ağlarda kullanılması önerilir.
3CX uygulaması pc yada cep telefonundan çalıştırıldığında bağlı olduğu ağı algılayarak ofisiniz dışındaysa Tünel yöntemini ofis içindeyse standart yöntemi kullanarak bağlantı sağlar. Tünel bağlantı yöntemi ile bağlandığınızda bağlantı 3CX tünel modülünden 3CX SIP servisine aktarılır. Bu 2 modül kendi aralarında localhost yani 127.0.0.1 ile haberleşir. Bu sebepten Phones menüsünde kullanıcıların bağlandı ip adresini 127.0.0.1 olarak görüyorsunuz

- [CM503003]: Call(C:3): Call to <sip:[email protected]:0> has failed; Cause: 487 Request Terminated/INVITE from 127.0.0.1:5483
Bu mesajda 10 kullanıcısı tarafından başlatılan bir çağrı isteğine sunucunun isteği sonlandırdığına dair mesaj vermiş bu mesaj sadece sorun olduğunda değil başlatılan bir çağrı iptal edilirse yada hedefe ulaşılamadığı içinde gönderilebilir. 10 kullanıcısı çağrıyı kendi de sonlandırmış olabilir vb.

• Like
Reactions: MuratDemirtas
Merhaba,

Oncelikle degerli bilgilendirmeniz ve ayrintili aciklamaniz icin tesekkur ederim. Anlattiginiz konulari biliyordum ancak herhangi bir ayar degistirmeme ragmen bu durum olusunca tereddut yasadim acikcasi cunku su anda da 3CX kullanicinin aldigi IP yi gostermeye basladi ve hic bir sey degistirmeme ragmen :) Enteresan gercekten. 1.5 Senedir zaten Local aglarda WIFI uzerinden kullaniyorum sikinti yok. Ayni zamanda disaridan da baglanabiliyorum vs vs.

Tekrar tesekkurler.

Members online

No members online now.

Forum İstatistikleri

Threads
21,133
Members
70,214
Latest member
Tommy72
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.