3cx web client sertifika sorunu hk.

muratgumus

Customer
Merhabalar,

10.06.2022 tarihinde AWS üzerine 3cx sunucusu kurup kullanmaya başladık, 3 ayda bir sertifika güncellemesi olduğunu biliyorum ancak 10.09.2022 den beri 3cx web client sayfasına erişim yapamıyoruz,
https://3cxmg.3cx.com.tr:5001/#/login siteye bu linkten erişebiliyorduk ancak şu anda adresi kısmına sunucunun IP sini yazarak erişebiliyoruz. bunu nasıl düzeltebilirim? Destek olabilecek birisi varsa memnun olurum.

İyi çalışmalar
Murat GÜMÜŞ

Merhaba @muratgumus,

Bizim tarafımızda herhangi bir sorun göremiyoruz. Bağlı olduğunuz bayimize ulaşırsanız size bu teknik konuda yardımcı olabileceklerdir.

İyi çalışmalar,

bizim tarafımızda sorun göremiyoruz demek
https://3cxmg.3cx.com.tr:5001/#/login bu adrese erişebiliyor muyuz demek oluyor?
Hani forum sayfası olduğu için teknik olarak neye bakmak ya da değiştirmek gerektiği konusunda bir yardımda bulunabilirsiniz diye düşünmüştüm.

Normal durumda amazon üzerine 3cx kurulumu yapılırken 5001 portu kullanılmaz sanırım siz manuel kurulum yaptınız orada, pbxexpress ile yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca amazon güvenlik yapılandırmanızı kontrol edip gerekli portların yapılandırmasına bir bakınız. Dns ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz, firewall yapılandırması varsa o tarafta kontrol sağlayabilirsiniz. Kontrol edip çözüm önerilerimi yazacağım yine..

Aslında domain çalışıyor ancak sertifika zaman hatası veriyor.

Normal durumda amazon üzerine 3cx kurulumu yapılırken 5001 portu kullanılmaz sanırım siz manuel kurulum yaptınız orada, pbxexpress ile yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca amazon güvenlik yapılandırmanızı kontrol edip gerekli portların yapılandırmasına bir bakınız. Dns ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz, firewall yapılandırması varsa o tarafta kontrol sağlayabilirsiniz. Kontrol edip çözüm önerilerimi yazacağım yine..

Aslında domain çalışıyor ancak sertifika zaman hatası veriyor.

Hocam şöyle ki; Amazon üzerinde kendisi 3cx setup dosyasını getiriyor onu çalıştırıp bir ayar değiştirmeden kurulumu tamamladım, 3 aydırda gayet güzel kullanılıyordu, sertifika güncellemesini almadı, sanırım yüklemeyi yaparken FQDN ayarını değiştirmiş olabilirim geri de alamadığım için bu şekilde kaldı, port olarak nelerin açık olması gerektiği konusunda da maalesef tam hakim olmadığımdan değiştirmek istemedim.

Hocam şöyle ki; Amazon üzerinde kendisi 3cx setup dosyasını getiriyor onu çalıştırıp bir ayar değiştirmeden kurulumu tamamladım, 3 aydırda gayet güzel kullanılıyordu, sertifika güncellemesini almadı, sanırım yüklemeyi yaparken FQDN ayarını değiştirmiş olabilirim geri de alamadığım için bu şekilde kaldı, port olarak nelerin açık olması gerektiği konusunda da maalesef tam hakim olmadığımdan değiştirmek istemedim.
port bilgileri burada yazıyor https://blog.trakyatelekom.com/3cx-port-yonlendirme/

mevcutta verdiğiniz portlar açık durumda zaten, bir değişiklik olmadı bu yüzden, siteye girmek istediğimde web adresi üzerinden güvenli değil uyarısı veriyor , "yine de ilerle" diyerek girebiliyorum.

mevcutta verdiğiniz portlar açık durumda zaten, bir değişiklik olmadı bu yüzden, siteye girmek istediğimde web adresi üzerinden güvenli değil uyarısı veriyor , "yine de ilerle" diyerek girebiliyorum.
SSH erişiminiz varsa /usr/lib/3cxpbx/PbxConfigTool -renew-certificates komutu koşturur musunuz?

• Like
Reactions: Recep Karabacak
benim anladığım sunucudan certifika sunucusuna erişimde sorun var o yüzden çekemiyor, root erişimim olmadığı için yapamadım, ama daha önce aldığım traceroute işleminde stun-eu.3cx.com buraya erişimde sorun gördük,

Root erişiminizin olması lazım aslında ama en kısadan şu şekilde yapmanızı tavsiye edebilirim o halde. 3cx içinden bir tam yedek alın ve lisansınıza tanımlı eposta hesabınızla müşteri portalına erişip pbxexpress ile kurulum başlatın ve yedekten yüklemeyi seçin. yine amazon üzerine kurabilirsiniz böylece network-güvenlik ve firewall ayarlarını tam olarak yapıp size teslim edecektir. Bu arada amazon aws mi yoksa lightsail üzerine mi kuruluydu 3cx, lightsail üzerine kurulumu seçebilirsiniz mesela. AMI yetkilendirmesinden key alıp kurulumda onu kullanmanız gerekecek. ancak detaylı bir desteğe ihtiyacınız varsa lütfen bildirin.

3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.