Solved Version Number 18.0 (Build 749) - arama ses iletişimi sorunu

Murat GÜMÜŞ

Customer
Basic Certified
Merhaba,
3cx sürümü Version Number - 18.0 (Build 749), bu sürüme güncelledikten sonra uygulama sadece web panel üzerinden çalışıyor, kullanıcı şifresi oluşturup giriş yaptıktan sonra arama yapıyoruz ancak hiç bir şekilde ses iletişimi olmuyor, telefon çalıyor karşı taraf açıyor ancak iletişim sağlanamıyor, mikrofon kulaklık izinlerine baktım hepsi normal görünüyor, sürümü eskiye de çekemiyorum, bu yüzden 3cx i kullanamıyoruz şu anda, konu ile ilgili ne yapabiliriz?

Kulaklık entegrasyonu olmuyor anladığım kadarıyla,

Merhaba;

1687048563244.png
"Kulaklık entegrasyonu" alanında gördüğünüz gibi Evrensel Kulaklık olarak seçip alttaki "Kulaklık bağla" düğmesine bastıktan sonra açılan pencerede kulaklığı seçip ekler misiniz?

bir not daha ileteyim, webclient açtıktan sonra sol menü en altta apps-uygulamalar butonuna basarak istediğiniz windows uygulamasını yükleyip kullanabilirsiniz. ister PWA ister Desktop app
1687049076215.png

Yanıt için teşekkürler ancak kulaklık entegrasyonu ile ilgili işlemi denedim zaten olmadı, farklı bilgisayar farklı kulaklık ta denedim olmadı, masaüstü uygulaması zaten yüklü ancak yaratılan kullanıcıya ait config dosyayı hesap açıldığında gelen hoşgeldin mailinde olmadığı (normalde ek olarak geliyordu eski sürümlerde) çin masa üstü uygulamasını kullanamadım, her kullanıcının kendisine ait config dosyasını edinebileceğim bir yer var ise o konuda yardımcı olabilir misiniz?

Yanıt için teşekkürler ancak kulaklık entegrasyonu ile ilgili işlemi denedim zaten olmadı, farklı bilgisayar farklı kulaklık ta denedim olmadı, masaüstü uygulaması zaten yüklü ancak yaratılan kullanıcıya ait config dosyayı hesap açıldığında gelen hoşgeldin mailinde olmadığı (normalde ek olarak geliyordu eski sürümlerde) çin masa üstü uygulamasını kullanamadım, her kullanıcının kendisine ait config dosyasını edinebileceğim bir yer var ise o konuda yardımcı olabilir misiniz?
Selam;

Son güncelleme ile güvenlik nedeniyle e-posta içinden kullanıcı parolası ve ekinden config dosyası kaldırıldı, burada izlenmesi gereken yol gelen postada webclient erişimi sağlayıp parola belirledikten sonra qr kod ile cep telefonu erişimi sağlayabilirsin. Masaüstü uygulamasını aşağıdaki görseldeki şekilde kullanmaya başlayabilirsin,
1687095759962.png

• Like
Reactions: Recep Karabacak
Hocam çok sağol, 3 gündür bakıp bakıp görememek bu olsa gerek, config dosyasını indirdim ve artık masa üstü uygulamasını kullanarak aramayı yapabiliyorum, ancak ilk bahsettiğim web uygulamasında ses iletim sorunu devam ediyor, onun nedeni ile ilgili de bir gelişme olursa paylaşabilirseniz memnun olurum.

İyi pazarlar

Çözüldüğüne sevindim. Ses konusu biraz daha incelenmesi gereken bir konu, sorun fw olabilir, kulaklık olabilir, pc ses ayarları olabilir yani biraz daha detay gerekir bunun için :) istersen telefonla arayın görüşelim.

Fw ,kulaklık pc ses ayarı değil maalesef ona eminim, çünkü 3 farklı bilgisayardan denedim ,bu masa üstü uygulaması işimizi görüyor şimdilik, ileride ihtiyacım olursa tekrar yazacağım, bilgi için teşekkür ederim

Ses iletim sorunu devam ettiği için destek olmak istedim, şimdilik çözüm yetiyorsa sorun yok :) kolay gelsin.

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,131
Members
70,212
Latest member
EricEbic
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.