Solved mevcut dahili hatta parelel hat tanımlama hk.

volkan35

ilk öncelikle merhabalar
Mevcut bir dahili hatta parelel hat tanımlama 3cx panelinden nasıl yapılıyor. yeni kullanmaya başladım öğrenmeye çalışıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim .
ip telefonlarımızmarka ve modeli fanvil x1s

Merhabalar Volkan bey,

3CX PBX sistemde telefonlarınızı tanıtma işlemini Phones menüsünden yapabilirsiniz. Mac adresleri farklı olduğu sürece bir dahiliye istediğiniz kadar ip telefon tanıtabilirsiniz. Nasıl tanıtılacağı konusunda aşağıda ki adreslerden yararlanabilirsiniz.

3CX
https://www.3cx.com/sip-phones/fanvil-x3-x5/

K2M Bilişim
https://destek.k2mbilisim.com/tr/yapilandirma/telefon-yapilandirma/

Paralel kullanımla ilgili bilmeniz gereken detay varsayılan olarak paralel bağlı telefonlarda 1. telefon meşgulse 2. çağrı 2. telefona gelmez dahili kullanıcısının Users/Forwarding Rules menüsünde ki "If I am busy or my phone is unregistered, forward calls to:" seçimi devreye girer. Siz 1. telefon meşgul olsa da 2. çağrı 2. telefonda çalsın istiyorsanız. Users/Forwarding Rules menüsünde Options başlığı altında bulunan "Accept multiple calls" seçeneğini işaretlemelisiniz.

Last edited:
  • Like
Reactions: MuratDemirtas
ilk öncelikle merhabalar
Mevcut bir dahili hatta parelel hat tanımlama 3cx panelinden nasıl yapılıyor. yeni kullanmaya başladım öğrenmeye çalışıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim .
ip telefonlarımızmarka ve modeli fanvil x1s

Bu bilgiler için Çok Teşekkür ediyorum Recep Bey sağolun..

• Like
Reactions: Recep Karabacak
Selamlar;

@Recep Karabacak detaylı bir şekilde açıklamış ama ben de şunu sormak istiyorum, siz aynı dahili abone numarasında iki fiziksel telefon çalışmasını istiyorsunuz değil mi?

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,229
Members
70,383
Latest member
malt25
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.