Karel IP131 telefon firmware

kosif

Free User
Merhaba bişey merak ediyorum acaba başarabilen oldumu diye
benim elimde bir tane karel ip131 model telefon var bunun yealink T41S model olduğunu biliyorum
bu telefon a aylardır yealink firmware yüklemeye çalişıyorum USB ve TFTP den defalarca denedim ama sanırım
doğru dosyalara ulaşamadığımdan yapamadım yol gösterebilcek biri varsa kurcalamakdan çok menun olurum
tamamen deneysel bi durum yapmaya çaliştığım başka bi amacım yok belirtmek istedim

Herkeze teşekkürler şimdiden .

Merhabalar,

Karel markasının her modeline yealink firmware atılamıyor. Modelleri ezbere hatırlamıyorum ama daha önce deneyimlemiştim. Bu modelde atılamayan modellerden olabilir.

Merhabalar recep hocam
baya uraştım ama bende bi çözüm yolu bulamadım sanırım dediniz gibi kilitlen miş olma ihtimali var
peki bu cıhaz ı yealink gibi entegre şekilde kulanma şansımız olmaz mı 3cx de ayarlarına vs mudahale edebilcek şekilde santral üstünden.
Ama pes etmedim bu konu üstüne gidicem bir yolunu bulursam bilgi amaçlı yazarım gene buraya

• Like
Reactions: Recep Karabacak
peki bu cıhaz ı yealink gibi entegre şekilde kulanma şansımız olmaz mı 3cx de ayarlarına vs mudahale edebilcek şekilde santral üstünden.
Geçmiş zamanlarda yapmıştık yine yapılabilir diye düşünüyorum. Öncelikle elinizdeki Karel telefonunun ayarlarını elle girerek santrale register edin ve çalışması gereken tüm özelliklerin konfigurasyonunu bitirdikten sonra telefonun ayarlarını indirin. 3CX yönetim konsolunda Settings/Templates menüsünde yealinkT4X templatesinden bir kopya oluşturun bu tempalte içinde "SIP-T41S" sizin ayarları baz alacağınız model elinizdeki karel telefon 3CX Phones ekranında hangi isimde görünüyorsa örn "Karel-P131" burada T41S olan yerlere bunu yazarak 3CX in algılanmasını sağlayabilirsiniz. Bundan sonrası artık örtüşmeyen ayarlarınızı karel 131 den indirdiğiniz config dosyasından karşılaştırarak bulmaya kalıyor.

Geçmiş zamanlarda yapmıştık yine yapılabilir diye düşünüyorum. Öncelikle elinizdeki Karel telefonunun ayarlarını elle girerek santrale register edin ve çalışması gereken tüm özelliklerin konfigurasyonunu bitirdikten sonra telefonun ayarlarını indirin. 3CX yönetim konsolunda Settings/Templates menüsünde yealinkT4X templatesinden bir kopya oluşturun bu tempalte içinde "SIP-T41S" sizin ayarları baz alacağınız model elinizdeki karel telefon 3CX Phones ekranında hangi isimde görünüyorsa örn "Karel-P131" burada T41S olan yerlere bunu yazarak 3CX in algılanmasını sağlayabilirsiniz. Bundan sonrası artık örtüşmeyen ayarlarınızı karel 131 den indirdiğiniz config dosyasından karşılaştırarak bulmaya kalıyor.
Dediğinizi düşünmüştüm ama 3cx Standard kulandım için buna izin vermiyor bu dosyalara ssh dan erişmek istedim ama dosya konumunu bulamadım bulsam bile kabul etmicek diye duşunmekdeyim .

Telefonu fabrika ayarlarına alıp ağda aktif edin ve sonra 3CX Phones menüsünde telefonun vendor adını ve modelini göreceksiniz, bu bilgiye göre template oluşturabilirsiniz. Ben de geçmişte karel ip telefon için bu şekilde işlem yapmıştım.

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,131
Members
70,212
Latest member
EricEbic
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.