Solved 3cx uygulamasından webmeeting başlamıyor. #HTTP ERROR 404

CetinKarli

Free User
Merhabalar,

Son 1 haftadır 3cx uygulamasından toplantı başlatmak istediğimde HTTP ERROR 404 sayfa görüntülenemiyor hatası alıyoruz.
Ama browserdan "https://x.x.x.x:5001/webclient/#/people" şeklinde dahili numaram ve şifrem ile giriş yaptıktan sonra toplantı başlatılabiliyor.
Bunun sebebi ne olabilir acaba?

Teşekkürler
Çetin KARLI

Merhaba;

Kullandığınız 3CX sürümü nedir?
Dahili abone özelliklerinde click2talk/click2meet özellikleri aktif mi?
Yapmak istediğiniz şey dışarıya bağlantı vererek tıklandığında toplantıya katılım sağlamak mı?

Kısaca şu şekilde anlatayım, önce webclient (Eski) Windows Desktop App (Yeni) üzerinde oturum açıp ondan sonra toplantı açabilirsiniz ve toplantı bağlantısını paylaşıp katılım sağlayabilir diğer kişiler.

Kullandığımız 3CX sürümü 16.0.16 Standart Anual.
Evet dahili abone özelliklerinde click2talk aktif.
Daha önceden Windows Desctop App dan toplantı başlatabiliyorduk. Dediğiniz gibi bağlantı linkini katılımcılar ile paylaşıyorduk sağlıklı bir şekilde toplantıyı tamamlıyorduk. Ama şimdi uygulamadan açmak istediğimizde HTTP 404 bağlantı hatası geliyor ekrana tem olarak şu şekilde bir ekran geliyor.
3cxHata.jpg

• Like
Reactions: Recep Karabacak
Kullandığımız 3CX sürümü 16.0.16 Standart Anual.
Evet dahili abone özelliklerinde click2talk aktif.
Daha önceden Windows Desctop App dan toplantı başlatabiliyorduk. Dediğiniz gibi bağlantı linkini katılımcılar ile paylaşıyorduk sağlıklı bir şekilde toplantıyı tamamlıyorduk. Ama şimdi uygulamadan açmak istediğimizde HTTP 404 bağlantı hatası geliyor ekrana tem olarak şu şekilde bir ekran geliyor.
View attachment 7206
Yeni 3CX Desktop App yeni dediğim sürüm aşağıdaki gibi;
1641189905198.png

Last edited:
Teşekkür ederim ilginize. V18 e yükseltmeyi deneyeceğim. Nasıl yapılacağını anlatan bir makale varsa link paylaşabilir misiniz?

Teşekkür ederim ilginize. V18 e yükseltmeyi deneyeceğim. Nasıl yapılacağını anlatan bir makale varsa link paylaşabilir misiniz?
Mevcut sisteminiz windows üzerinde mi kurulu? Eğer öyleyse;
1- Mevcut sisteminizden tam yedek alın
2- Sonra 3CX pbx sistemini kaldırın
3- https://www.trakyatelekom.com/3cx-santral-ve-uygulama-indirme/ adresinde windows için olan V18 sürümü indirin
4- Kurulumu yaptıktan sonra yedek yolundan aldığınız yedeği gösterin ve kurulumu tamamlayın.

ardından sisteminiz kaldığı yerden devam edecek.

Eğer sisteminiz Linux üzerinde barınıyorsa direk 3CX sistem üzerinden güncellemeleri kontrol ederseniz orada üst versiyonlara ve sonunda V18 geçişi için debian güncellemesiyle birlikte 3CX V18 güncellemesini otomatik olarak yapabilirsiniz.

Desteğe ihtiyacınız olursa buradan destek istemeye çekinmeyin lütfen.

Teşekkür ederim. V18 e yükseltince sorun düzeldi. Son bir soru :) Windows App hala V16 da kaldı onu nasıl güncelleyebilirim.

Last edited:
Teşekkür ederim. V18 e yükseltince sorun düzeldi. Son bir soru :) Windows App hala V16 da kaldı onu nasıl güncelleyebilirim.
Sorunun giderildiğine sevindim. Kullandığınız masaüstü uygulaması artık kullanılması önerilmemektedir, yeni desktop app uygulamasına geçmenizi tavsiye ediyorum.
Webclient a giriş yapıp resimdeki sıraya göre takip edin;
1- Webclient uygulamasına girin
2- Solda windows ikonuna tıklayın
3- Açılan popout pencere üzerindeki "Yükle" düğmesine basın ve .msi indirip kurun
4- Yükleme tamamlandıktan sonra siyah ekranlı bir uygulama açılacak
5- Webclient uygulamasına geri dönün "Provizyon" düğmesine basın ve V18 Desktop App uygulaması çalışmaya hazır.

Eski uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırın, Chrome, Edge veya Firefox üzerinde yüklü 3CX client eklentisi varsa onuda kaldırın.
Yeni Desktop App uygulaması otomatik çalışır ve kapalı dahi olsa bir arama geldiğinde otomatik olarak çevirici açılır ve ekranın önüne gelir. Hatta "Ayarlar" altında "Hotkeys" ayarlarında klavye kısa yolları atayarak uygulamaya esneklik kazandırabilirsiniz.
1641237866071.png

Bunu yükledim ama toplantı nasıl başlatılır onu bulamadım. Browser (Google ve Microsoft) için bir eklendi var sanki.

Buldum :) ilgi alakanız için çok teşekkür ederim. İyi geceler dilerim.

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,223
Members
70,369
Latest member
Cainlopez74
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.