3CX Uygulamasından sesin az gelme problemi

Besır

Free User
Merhabalar,

3CX uygulamasında görüşme esnasında karşı tarafın sesi az gelmekte bunun için kontrol edebileceğim bir yer var mıdır acaba?
Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba;

Bilgisayardan kullanıyorsanız kulaklık ses ayarlarını kontrol etmelisiniz, 3CX santral nerede kurulu?

Merhabalar Murat bey,

3CX Santral lokal sunucu da kurulu 3CX uygulamasını telefondan kullanıyoruz dışarıdan müşteri aradığında sesi az geliyor bunun için kontrol etmem gereken ayar var mıdır acaba 3CX tarafında ve Codec sıralaması nasıl olmalıdır.

Attachments

• 1703084851074.png
    1703084851074.png
    30.3 KB · Görüntülemeler: 3
Cep telefonu marka-model nedir, android sürümü ve uygulama sürüm bilgileri nedir? Birde softphone ayarlarında aşağıdaki ayarları da kontrol edebilirsiniz.
Screenshot_20240206_162020_3CX.jpg

Merhabalar,

Kullanmış olduğumuz cihazların hepsi iphone ağırlıklı olarak 11 ve 12 mevcut ios sürümü 17.2.1 ve 3CX uygulaması son sürümde güncel bir şekilde lakin atmış olduğunuz ekran görüntüsünü ben bulamadım.

Attachments

• Version.PNG
    Version.PNG
    1.5 KB · Görüntülemeler: 2
Yoladığım ekran görüntüsü cep telefonunda sopftphone açın sol üstte üç çizgiye tıklayın ve Ayarlar->Gelişmiş altında olacaktır.

Bu şekilde gelmektedir Murat bey.

Attachments

• WhatsApp Image 2024-02-06 at 16.33.44.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-06 at 16.33.44.jpeg
    105.4 KB · Görüntülemeler: 4
iOS ta bu durumun olmaması gerekir aslında, görüşmeyi 4.5g üzerinden de test ettiniz mi?

Evet murat bey hücreselden de aynı problemi yaşıyoruz codecleri yukarıda ilettim acaba onlar doğru şekilde mi.

Codec ler olması gerektiği gibi aslında ve bağlantı tipine göre otomatik olarak ayarlıyor. 711U ve 711A codec en geniş bant kullanır network te band kullanımında bri dar boğaz olabilir belki. network tarafını da kontrol etmenizde fayda görüyorum. ama isterseniz birlikte kontrol edebiliriz.

• Like
Reactions: Recep Karabacak
Sorunu çözdüyseniz bilgi verir misiniz?

Murat bey merhabalar,
Sorun devam etmekte çözülmedi.

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,131
Members
70,212
Latest member
EricEbic
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.