Solved 3CX Desktop App Güvenlik Uyarısı

Status
Not open for further replies.

Recep Karabacak

Moderator
Platinum Distributor
Advanced Certified
Merhabalar,

Windows & MAC Desktop App uygulamasının 18.12.407 & 18.12.416 sürümlerinde tespit edilen güvenlik sorunun araştırmaları bitene kadar Desktop App uygulamasının cihazlar üzerinden kaldırılıp yerine webclient ya da PWA uygulaması kullanılması tavsiye edilmiştir.

1. Öncelikle Yeni Desktop App sürümünü indirin.

a. 3CX Yönetim konsoluna ulaşın.

b. Sağ üst kısımda bulunan Updates menüsüne girin.

c. Mac Desktop App - 18.12.425 indirin.

d. Windows Desktop App - 18.12.425 indirin.

NOT: Sisteminizde hangi kullanıcıların Desktop App kullandığını tespit etmek için 3cx yönetim konsolunda Phones menüsünden kontrol edebilirsiniz.

1680260880951.png

2. Windows ve MAC bilgisayarlarınızdan Desktop App uygulamasını kaldırın.
3. Webclient ekranınıza girip browser üzerinden çağrılarınızı almaya devam edin. PWA uygulamasını kurmak için.
1680260915042.png

a. Kullanıcı avatarının altındaki işletim sistemi simgesine tıklayın. Yeni bir iletişim kutusu açılacak, “Web Uygulaması (PWA)” öğesini seçin ve ardından “Yükle” düğmesine basın.

1680261011064.png

b. Adres çubuğunda bulunan “Yükle düğmesine” (oklu bir ekran) tıklayın ve onaylayın. Ekran görüntüsünde kırmızı daire içine alınmış simgeye bakın.

1680261038564.png

Last edited:
  • Like
Reactions: MuratDemirtas
Status
Not open for further replies.

Members online

Forum İstatistikleri

Threads
21,133
Members
70,213
Latest member
FwG
3CX'i edinin - Tamamen ücretsiz!

Ekibinizi ve müşterilerinizi bağlayın Telefon Sistemi Canlı Yardım Video Konferans

Hostingli veya Kendinden yönetimli. 10 kullanıcıya kadar sonsuza dek ücretsiz. Kredi kartı gerekmez. Risk almadan deneyin.

3CX register cta
Bu e-postaya bağlı bir 3CX Hesabı zaten mevcut. Oturum açmak veya unutmuşsanız şifrenizi sıfırlamak için Müşteri Portalına yönlendirileceksiniz.