SIP Trunk’lar, WebRTC ve Uygulamalar Kullanın

Telefon Faturanızı %80’e Kadar Düşürün

DeneDaha Fazla Bilgi

SIP SSS ve Bilgi

SIP gerçek zamanlı ses ve video iletişiminin internet standardıdır. SIP (Oturum Başlatma Protokolu), IETF tarafından geliştirilmiş ve RFC 3261 olarak yayınlanmıştır.

SIP, sesli ve görüntülü aramaları oluşturmada ve yerle bir etmede kullanılan canlı iletişimlerin internet protokolüdür. Bir IP şebekesi içinde, bir ya da birçok katılımcıya sahip oturumlar yaratmak, değiştirmek ve sona erdirmek için kullanılan bir sinyal verme protokoludur. Bir oturum, iki yönlü bir telefon görüşmesi gibi basit bir şey olabilir ya da çok kişinin katıldığı bir multimedya konferans oturumu olabilir. SIP birkaç yıl önce imkansız gibi görünen bir dizi hizmeti mümkün kıldı: İnternet konferansı, IP telefon, anlık mesajlaşma, mevcudiyet, ses ve video iletişimi, veri işbirliği, çevirimiçi oyun, uygulama paylaşımı ve daha fazlası.

SIP, HTTP’nin internet ağı içinv ve SMTP’nin e-posta için yaptığını gerçek zamanlı iletişimler için yapıyor. SIP, IP Telefon Hizmeti devrimi ivmesinin ana sürücüsüdür. SIP Telefon Hizmeti ile geleneksel PBX’e karşı uygun bir alternatif ortaya çıktı. SIP telefon sistemleri, kullanıcıların mobilitesini ve üretkenliğini geliştirmeye yardımcı özellikler sağlarken, büyük tasarruf sunan avantajları da sağlar. Bu da müseccel donanım bazlı PBX’leri modası geçmiş yapar.

SIP hakkında en çok sorulan bazı sorular bu SIP SSS’da cevaplanmıştır.

1 yıla kadar ücretsiz! Tercih ettiğiniz çalıştırma biçimini seçin:

Yerinde

Linux için 200$ aygıtta veya VM olarak

ISO'yu edin

Yerinde

Windows için VM olarak

Kurulum dosyasını indir

Bulutta

Google, Amazon, Azure hesabınızda

PBX Express'i al