Sıfır Yönetici
Yeni Pano ile
Kurşun Geçirmez Güvenlik
SSL sertifikaları ve NGINX ile
200$ Değerindeki Cihaza Yükleyin
Intel MiniPC mimarisi
Yeni, Sezgisel Windows İstemcisi
Daha fazla tema, daha fazla birleşik iletişim
Daha Fazla CRM Entegrasyonu
Kendinizinkini eklemek için Komut Dizisi Arayüzü
Gelişmiş Entegre Web Konferansı
iOS ve Android uygulamalar dahildir
Yerinde veya Bulutta Calistirin
Google, OVH, Windows ve Linux

SIP SSS ve Bilgi

SIP gerçek zamanlı ses ve video iletişiminin internet standardıdır. SIP (Oturum Başlatma Protokolu), IETF tarafından geliştirilmiş ve RFC 3261 olarak yayınlanmıştır.

SIP, sesli ve görüntülü aramaları oluşturmada ve yerle bir etmede kullanılan canlı iletişimlerin internet protokolüdür. Bir IP şebekesi içinde, bir ya da birçok katılımcıya sahip oturumlar yaratmak, değiştirmek ve sona erdirmek için kullanılan bir sinyal verme protokoludur. Bir oturum, iki yönlü bir telefon görüşmesi gibi basit bir şey olabilir ya da çok kişinin katıldığı bir multimedya konferans oturumu olabilir. SIP birkaç yıl önce imkansız gibi görünen bir dizi hizmeti mümkün kıldı: İnternet konferansı, IP telefon, anlık mesajlaşma, mevcudiyet, ses ve video iletişimi, veri işbirliği, çevirimiçi oyun, uygulama paylaşımı ve daha fazlası.

SIP, HTTP’nin internet ağı içinv ve SMTP’nin e-posta için yaptığını gerçek zamanlı iletişimler için yapıyor. SIP, IP Telefon Hizmeti devrimi ivmesinin ana sürücüsüdür. SIP Telefon Hizmeti ile geleneksel PBX’e karşı uygun bir alternatif ortaya çıktı. SIP telefon sistemleri, kullanıcıların mobilitesini ve üretkenliğini geliştirmeye yardımcı özellikler sağlarken, büyük tasarruf sunan avantajları da sağlar. Bu da müseccel donanım bazlı PBX’leri modası geçmiş yapar.

SIP hakkında en çok sorulan bazı sorular bu SIP SSS’da cevaplanmıştır.