pixel500w-500x1
Sıfır Yönetici
Yeni Pano ile
pixel500w-500x1
Kurşun Geçirmez Güvenlik
SSL sertifikaları ve NGINX ile
pixel500w-500x1
100$ Değerindeki Cihaza Yükleyin
Intel MiniPC mimarisi
pixel500w-500x1
Yeni, Sezgisel Windows İstemcisi
Daha fazla tema, daha fazla birleşik iletişim
pixel500w-500x1
Daha Fazla CRM Entegrasyonu
Kendinizinkini eklemek için Komut Dizisi Arayüzü
pixel500w-500x1
Gelişmiş Entegre Web Konferansı
iOS ve Android uygulamalar dahildir
Kişisel Click2Meet URL'leri

SIP SSS ve Bilgi

İnternet kullanımı geliştikçe, eş-zamanlı yüz yüze iletişim, internet iletişimindeki bir sonraki dönüm noktası haline gelmiştir. SIP, bu tür iletişimin internet standardıdır.

SIP (Oturum Başlatma Protokolu), IETF tarafından geliştirilmis ve RFC 3261 olarak yayınlanmıştır.

SIP, canlı iletişimler için kullanılan, ses veya video görüşmelerini kurmak yada bozmak için kullanılan bir internet protokoludur. Bir IP şebekesi içinde, bir yada birçok katılımcısı olan oturumları yaratmak, değiştirmek ve sona erdirmek için kullanılan bir sinyal verme protokoludur. Bir oturum, iki-yönlü bir telefon görüşmesi gibi basit birşey olabilir yada çok kişinin katıldığı bir multimedya konferans oturumu olabilir. SIP, birkaç yıl önce olasılığı imkansız gibi görünen bir dizi servisi mümkün kıldı: Internet konferansı, IP telefonu, hızlı ileti, hazır bulunma, ses ve video iletişimi, veri işbirliği, çevirimiçi oyun, uygulama paylaşımı, ve daha fazlası.

SIP, HTTP’nin internet ağı için yaptığını, ve SMTP’inin e-mail için yaptığını, gerçek zamanlı iletişim için yapıyor. SIP, IP Telefon devrimi ivmesinin ana sürücüsdür. SIP Telefonu ile, geleneksel PBX’e karşı uygun bir alternatif ortaya çıktı. SIP telefon sistemleri, kullanıcıların devinirliği ve üretkenliğini geliştirmeye yardım edici özellikler sağlarken, ayrıca büyük tasarruf veren avantajları da sağlar. Bu da müseccel donanım bazlı PBX’leri modası geçmiş yapar.

SIP hakkındaki en çok sorulan bazı sorular, bu SIP SSS’da cevaplanmıştır.